Zázrak jménem biokrb

Zázrak jménem biokrb

Pokud žijete na místě, kde nemáte přístup ke komínu nebo jen nechcete kvůli navození atmosféry a teplu z krbu zbytečně znečišťovat vzduch ve vašem okolí, můžete si dopřát luxus domácího plamínku i jinak než že budete pálit polínka.
 ethanol hořák
Na trhu je nepřeberné množství biokrbů, které o sobě vypovídají už jen svým jménem. Jsou bezpečné, díky absenci uhlíků a hoří pouze díky spalování biolihu nebo chcete-li bio-ethanolu. Jeho spalováním vzniká pouze minimální množství oxidu uhličitého a páry. Takže v podstatě, jako když sami dýcháme. Nevydává sice tolik tepla jako klasický krb, ale při vhodném umístění vás zahřeje také. A údržba je minimální. Stačí pouze otřít hořáky a můžete topit vesele dál.Manipulaci s ním zvládne tedy opravdu každý.
 
Jejich kouzlo není pouze ve funkčnosti, ale i v designu. Přes obyčejné nástěnné obdélníkové boky různých velikostí a barev až po různě tvarované skulptury do prostoru. Nebo jen malý plamínek na večerní stůl. Vybere si opravdu každý! Pokud nechcete přímo nějaké obří monstrum, které bude dominantou celého vašeho domu, tak nemusíte ani sáhnout příliš hluboko do kapsy. Zařízení jsou cenově dostupná a za palivo zaplatíte určitě méně než za polínka.
 oranžové plameny
A jako bonus můžete uplatnit i kus svého vlastního tvůrčího ducha. Prodávají se totiž spousty doplňků. Můžete si například dokoupit různé keramické komponenty přímo k plamínku. Například polínka či různé dekorační kameny. Skleněné zástěny s mnohými vzory nebo dokonce aromatické vůně do ethanolu, které nakapete přímo do zásobníku s palivem a byt či dům vám provoní vůně, kterou máte rádi. Od vanilky, přes citrusy až třeba k vůni jehličí. Vůní je spousta. Stačí si jen vybrat. A tohle vám určitě obyčejný krb nenabídne!
 
Dnes si tedy každý může vytvořit svou oázu klidu a pocit luxusu. Stačí se jen rozhodnout a trochu tvořit. Už nemusíte sousedům závidět rodinné sezení u krbu nebo osobní lenošení u plápolajícího ohně. Můžete ho mít i vy!

4/5 - (2 votes)