Pro dětské nožičky jen to nejlepší

Pro dětské nožičky jen to nejlepší

Výběr kvalitní dětské obuvi se na první pohled nemusí zdát nijak komplikovaný. Samozřejmě na prvním místě by měla být kvalita, dětská noha roste a také se začínají vyvíjet první komplikace, proto právě obuv by měla být prostředkem, který dokáže různým vadám jak zabránit, tak je případně i zmírnit. Dítě samotné nedokáže ovlivnit a zjistit, že to, co má právě na nohou, je správné a vyhovuje mu to. Dětská noha by měla být hlavně v pohodlí. To, že se nejedná o správné boty, si nemusí delší dobu uvědomit ani samotný dospělý.
dětské nožičky
Obuv vybírejte nejen podle délky nohy, ale i podle toho, jak je široká, v žádném případě v ní nesmí být noha jako v kleštích. To by obzvláště u malých dětí mohlo způsobit nenapravitelnou škodu, protože jejich kosti jsou měkké a mohlo by tak dojít k nenávratným změnám na kostech. V žádném případě nepořizujte boty, které mají užší špičku, volte spíše tvar kulatý, kde mají prsty dostatek místa.
boty pro mimčo
Boty nekupujte přesně na míru, ale s rezervou alespoň jednoho centimetru nebo centimetru a půl. Abyste velikost trefili správně, vyndejte vnitřní stélku, dítě pak na ni položí nohu a je hned jasné, jestli máte správné číslo boty nebo bude třeba větší či menší. U tohoto měření by dítě mělo vždy stát. Zkoušejte vždy celý pár bot a nechte dítě udělat pár kroků. Těžké boty v žádném případě ne, děti mají nohu křehkou a těžká obuv by ji zbytečně zatěžovala.
dětská sportovní obuv
U malých dětí vybírejte zapínání na suchý zip, to zvládnou opravdu i ti nejmenší, postupně pak přejděte na obuv s tkaničkami, formou hry si s tím dítě určitě poradí, chce to jen trpělivost. Výšku boty volte po kotníky, noha tak bude celá „schovaná“.
Důležitý je také materiál. Ideální je přírodní nebo kombinace umělého a přírodního, neměl by propouštět vlhkost. Při chůzi dochází k nárazům nohy na pevný povrch, podešev by tedy měla být z materiálu, který dokáže tyto nárazy ztlumit.

4/5 - (5 votes)