Dá se refinancovat

Dá se refinancovat

Člověku nejednou nepřeje po finanční stránce štěstí. I to samo je hodně nepříjemné. Ale nepříjemné nemusí být jenom to. Nepotěší třeba ani to, co nejednou následuje – že si takový člověk vezme půjčku, která musí být pochopitelně co nejvýhodnější, a posléze zjistí, že si tu nejlepší možnou nabídku nevybral.

Když člověku dojdou peníze a jeho další existence závisí do určité míry i na půjčce, měl by si vybrat takovou, která je pro něj nejen dostupná, ale také výhodná, a to jak cenově, tak i jinak. Taková půjčka má být provázena co nejnižšími úroky a poplatky, měla by mít ideální výši splátek i délku splácení a měla by poskytnout dotyčnému člověku takovou sumu peněz, která je potřeba.

světové měny

Ovšem i když se člověk snaží, nejednou neuspěje, nemá při volbě půjčky právě štěstí. Nějakou si vezme a pak dodatečně zjistí, že nesáhl po té pravé, že splácí moc nebo v ne zase až tak výhodné podobě. Že by tu bylo i něco lepšího.

Bývá tomu tak, a to jednak proto, že se někdy půjčka po konci fixace zdraží, a jindy se třeba na trhu objeví nějaká nová nebo dříve přehlédnutá lepší možnost. A to pochopitelně nepotěší. Když má člověk splácet moc nebo složitěji, než by bylo za jiných okolností třeba. Ale když už si jednou nějakou tu půjčku vzal…

symboly měn

Když už si ji vzal a později zjistil, že to není to pravé, může se využít i refinancování hypotéky. Člověk si může najít lepší nabídku a dohodnout se s jejím poskytovatelem, že si vezme onu novou, výhodnější nabídku, kterou tu dosavadní nevýhodnější půjčku splatí. Čímž se dosáhne toho, že se člověk zbaví toho nevýhodného a získá lepší půjčku.

Což je pochopitelně rozumné a příznivé řešení. Proč by někdo zbytečně tratil peníze, proč by splácel zbytečně dlouho nebo pro změnu nepříjemně krátce po těžko zvládnutelných splátkách, když to jde i lépe? Když mu právě refinancování může třeba i citelně ulevit.